Home » Articles posted by mopswisnicz

Author Archives: mopswisnicz

Ważne daty

<< Cze 2020 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Awaria sieci telefonicznej

W związku z czasowymi problemami z łącznością telefonii stacjonarnej na nr 14 68 509 42 prosimy o kontakt pod nr tel 14 61 283 07. Za utrudnienia przepraszamy.

Rodzina Razem – czyli wsparcie dla rodzin w czasie pandemii

Szanowni Państwo,

Czas pandemii wprowadził do naszego życia zupełnie inne niż dotychczas nam znane zasady funkcjonowania. Uczymy się, pracujemy i spędzamy czas wolny na kilkudziesięciu metrach kwadratowych z osobami z najbliższego otoczenia. Ten przedłużający się wspólny czas, budzi liczne przeciążenia, wywołujące rozdrażnienia czy nawet frustrację.
Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne jest wsparcie i pomoc ze strony najbliższych. Szczególnie w tym okresie pozytywne relacje rodzinne mają duże znaczenie, stąd powinniśmy dbać o ich utrzymanie pomimo niesprzyjających okoliczności.
Dla wszystkich, w życiu których pojawiły się jednak trudności, którzy poszukują wsparcia czy też inspiracji do działania w ramach akcji Samorządu Województwa Małopolskiego „Rodzina Razem – wsparcie terapeutyczne, psychologiczne, animacyjne dla rodzin” powstała baza ofert nieodpłatnej pomocy, m.in. terapeutycznej, psychologicznej, animacyjnej, prawnej, duszpasterskiej, z której mogą skorzystać całe rodziny, w każdym czasie.

Poniżej publikujemy wykaz specjalistów, którzy włączyli się do akcji:

WYKAZ SPECJALISTÓW ZAANGAŻOWANYCH W AKCJĘ

Baza jest także dostępna na stronach internetowych pod poniższymi linkami:

https://www.rops.krakow.pl/aktualnosc/rodzina-razem-czyli-wsparcie-dla-rodzin-w-czasie-pandemii-2001.html

https://www.malopolska.pl/aktualnosci/sprawy-spoleczne-i-rodzina/rodzina-razem-czyli-wsparcie-dla-rodzin-w-czasie-pandemii

Zobaczcie sami, jak działamy: Razem. Wszyscy! Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi! #‎dobrojestwmałopolscestopkoronawirusowi

Tymczasowa zmiana siedziby ośrodka

Informujemy o nowej-tymczasowej lokalizacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Wiśniczu. Od 21 kwietnia br. siedzibą MOPS jest budynek dawnej szkoły zlokalizowany przy ulicy Kościelnej 2 w Nowym Wiśniczu. Dotychczasowe nr telefonów do ośrodka oraz pozostałe dane kontaktowe nie ulegają zmianie. Za utrudnienia przepraszamy.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Kościelna 2
32-720 Nowy Wiśnicz

tel. 14 68 509 42
tel. 14 61 283 07
e-mail: biuro@mops-wisnicz.pl

fundusz alimentacyjny, świadczenia rodzinne
tel. 531 467 969
tel. 531 626 908

Dystrybucja maseczek ochronnych

Dzięki wspaniałej inicjatywie szycia maseczek ochronnych, jakiej podjęły się mieszkanki naszej gminy i wielkiemu ich zaangażowaniu Gmina Nowy Wiśnicz, za pośrednictwem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przekazała mieszkańcom (osobom starszym, samotnym, podopiecznym MOPS) maseczki bawełniane wielokrotnego użytku.
Mieszkańcy gminy, którzy mają trudność w ich pozyskaniu mogą otrzymać je bezpłatnie zgłaszając się do Urzędu Miejskiego oraz Ośrodków Zdrowia w Nowym Wiśniczu, Królówce i Muchówce. Maseczki będą wydawane do wyczerpania zapasów.

PFRON wspiera Ciebie

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Ruszył nabór wniosków w nowym programie pomocowym.

Oddział Małopolski PFRON informuje, o uruchomieniu realizacji programu pomocowego dla osób z niepełnosprawnościami w związku z wystąpieniem w Polsce, zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii. O wsparcie finansowe w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” mogą ubiegać się osoby indywidualne oraz samorządy.

Więcej informacji na stronie:

http://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/pomoc-osobom-niepelnosprawnym-poszkodowanym-w-wyniku-zywiolu-lub-sytuacji-kryzysowych-wywolanych-chorobami-zakaznymi/

Jednorazowa zmiana godzin pracy

Informujemy, że w dniu 10 kwietnia 2020 r., tj. Wielki Piątek Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Wiśniczu czynny jest do godz. 12.00.

Dystrybucja żywności POPŻ

nagłówek promocyjny popż
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

W dniach 26-27 marca br. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Wiśniczu przy doniosłym wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Wiśnicza prowadził dystrybucję żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Dostawami zostało objętych 225 osób w 76 rodzinach. Łącznie osobom skierowanym przekazano prawie 5 ton produktów żywnościowych. W paczkach znalazły się: groszek z marchewką, fasola biała, makaron jajeczny, koncentrat pomidorowy, mleko UHT, ser podpuszczkowy, powidła śliwkowe, sok jabłkowy, filety z makreli, szynka drobiowa, cukier biały i olej rzepakowy.

 

 

Zapewnienie żywności dla osób objętych kwarantanną

Procedura zapewnienia żywności dla osób objętych kwarantanną:

  • Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymuje informacje z SANEPID o osobie/rodzinie objętej kwarantanną.
  • Ośrodek Pomocy Społecznej nawiązuje kontakt telefoniczny z osobą/rodziną objętą kwarantanną i ustala czy istnieje potrzeba udzielenia pomocy w postaci żywności.
  • W przypadku :
    • osób samotnie gospodarujących, których dochód nie przekracza kwoty 1402,00 zł netto,
    • osób w rodzinach, których dochód nie przekracza kwoty 1056,00 zł netto na osobę w rodzinie,

możliwe jest przygotowanie bezpłatnej pomocy z Banku Żywności – wyłącznie w formie żywności.

  • Paczka jest dostarczana do miejsca odbywania kwarantanny przez wyznaczone służby.

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla mieszkańców Gminy Nowy Wiśnicz

Informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnego wsparcia psychologicznego dla chorych i ich rodzin, a także dla każdego, kto nie radzi sobie w obecnej sytuacji zagrożenia wywołanego epidemią z terenu Gminy Nowy Wiśnicz.

(więcej…)

Ograniczenia w pracy Ośrodka

U W A G A

Na czas trwania stanu epidemii z uwagi na państwa i pracowników bezpieczeństwo zawieszamy bezpośrednią obsługę interesantów.

(więcej…)